I denna lilla hörna samlar vi klubbens mästare genom åren. Tanken är att alla klubbmästare för de olika klasserna ska finnas med samt i de fall klubbens förare blivit 1:a, 2:a eller 3:a i andra mästerskap, såsom VM, EM, SM, DM, SvemoCup eller motsvarande tävlingar. Givetvis är inte listan komplett - vet du något som saknas - skicka ett mail till webmaster!

Sortera på År    Sortera på Tävling    Sortera på Namn

 2011
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50 cc Automat  1  Maximus Lindh  
   KM  50 cc växel - PW80  1  Erik Persson  
   KM  65 cc  1  Alexander Söderstjärna  
   KM  85 cc Olicens  1  Elliot Persson  
   KM  85 cc Licens  1  Niklas Juhlin  
   KM  125-500 cc Licens  1  Billy Görtz  
   KM  125-500 cc Motion  1  Daniel Karlsson  

 2010
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50 cc Automat  1  Kevin Kullzén  
   KM  50 cc växel - PW80  1  William Aimqvist  
   KM  65 cc  1  Oliver Johansson  
   KM  85 cc Olicens  1  Alex Lodnert  
   KM  85 cc Licens  1  Jacob Renning  
   KM  125-500 cc Licens  1  Teddy Gustafsson  
   KM  125-500 cc Motion  1  Patrik Heiderup  

 2009
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50 cc Automat  1  Emanuel Rosén  
   KM  50 cc växel - PW80  1  David Madsen  
   KM  65 cc  1  Oliver Johansson  
   KM  85 cc Olicens  1  Nicky Frisk  
   KM  85 cc Licens  1  Alexander Baaring  
   KM  125-500 cc Licens  1  Max Nordkil  
   KM  125-500 cc Motion  1  Erik Thomasson  

 2008
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50 cc Automat  1  Dennis Jansson  
   KM  65 cc  1  Nicklas Henfalk  
   KM  85 cc Olicens  1  Tobias Bäcklund  
   KM  85 cc Licens  1  David Andersson  
   KM  125-500 cc Licens  1  Jonathan Bengtsson  
   KM  125-500 cc Motion  1  Greger Spångberg  

 2007
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   DM  MX1-3 Elit  1  Pär Wetterberg  
   Serien  Div 3  2  Helsingborgs MCK  
   KM  50 cc Automat  1  Anton Olsson  
   KM  65 cc  1  Benjamin Schneider  
   KM  85cc Olicens  1  Jacob Renning  
   KM  125-500 cc Licens  1  André Persson  
   KM  125-500 cc Motion  1  Johan Andersson  
   KM  Enduro  1  Daniel Karlsson  

 2006
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   SM  MX3  3  Fredrik Pettersson  
   Lag-SM  Elitserien  2  Helsingborgs MCK  
   DM  MX1-3 Senior  3  Pär Wetterberg  
   DM  65cc  1  Jacob Renning  
   KM  50cc Automat  1  Filip Hultén  
   KM  65cc  1  Dennis Ejdelind  
   KM  85cc Olic  1  Jacob Renning  
   KM  125-500cc Lic  1  Roger Öberg  
   KM  125-500cc Motion  1  André Svensson  
   KM  Enduro  1  Magnus Engström  

 2005
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   SM  MX2  1  Jonas Wing  
   Lag-SM  Elitserien  1  Helsingborgs MCK  
   KM  65cc  1  Felix Wiktorsson  
   KM  85cc Olic  1  Rasmus Wiberg  
   KM  85cc Lic  1  Jonathan Bengtsson  
   KM  125-500cc Lic  1  Pär Wetterberg  
   KM  125-500cc Motion  1  André Persson  
   KM  Enduro  1  Bengt Kullander  

 2004
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   SM  MX3  2  Patrik Olsson  
   Lag-SM  Elitserien  2  Helsingborgs MCK  
   KM  50cc Automat  1  Jacob Vaher  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Simon Paradis  
   KM  65cc  1  Felix Wiktorsson  
   KM  85cc Olic  1  Jonathan Bengtsson  
   KM  85cc Lic  1  Christopher Karlsson  
   KM  125-500cc Lic  1  Pär Wetterberg  
   KM  125-500cc Motion  1  Tommy Nilsson  

 2003
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50cc Automat  1  Oliver Linden  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Rossie Görtz  
   KM  65cc  1  Rasmus Wiberg  
   KM  85cc Olic  1  Jonathan Bengtsson  
   KM  85cc Lic  1  Christopher Karlsson  
   KM  125-500cc Lic  1  Benny Rudolfsson  
   KM  125-500cc Motion  1  Kim Gren  
   KM  Enduro  1  Niclas Lundblad  

 2002
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50cc Automat  1  David Andersson  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Martin Winberg  
   KM  65cc  1  Jonathan Bengtsson  
   KM  85cc Olic  1  Christopher Karlsson  
   KM  85cc Lic  1  Daniel Karlsson  
   KM  125-500cc Lic  1  Kim Svensson  
   KM  125-500cc Motion  1  Benny Rudolfsson  
   KM  Enduro  1  Niclas Lundblad  

 2001
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50cc Automat  1  Oskar Wiberg  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Max Waller  
   KM  65cc  1  Jonathan Bengtsson  
   KM  85cc Olic  1  Kim Sjöstrand  
   KM  85cc Lic  1  Joakim Engkvist  
   KM  125-500cc Lic  1  Nils Svensson  
   KM  125-500cc Motion  1  Glenn Andersson  
   KM  Enduro  1  Niclas Lundblad  

 2000
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50cc Automat  1  Oscar Rosenqvist  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Adam Skoog  
   KM  65cc  1  Jonathan Bengtsson  
   KM  85cc Olic  1  Peter Nordqvist  
   KM  85cc Lic  1  Sammy Kronwall  
   KM  125-500cc Lic  1  Roger Öberg  
   KM  125-500cc Motion  1  Glenn Andersson  
   KM  Enduro  1  Bengt Kullander  

 1999
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50cc Automat  1  Filip Everberg  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Nils Olsson  
   KM  65cc  1  Jonathan Bengtsson  
   KM  85cc Olic  1  Mattias Johansson  
   KM  85cc Lic  1  Roger Öberg  
   KM  125-500cc Lic  1  Kim Svensson  
   KM  125-500cc Motion  1  Glenn Andersson  
   KM  Enduro  1  Lars Nilsson  

 1998
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50cc Automat  1  Dennis Berggren  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Robin Lingemo  
   KM  65cc  1  Philip Sjöstrand  
   KM  85cc Olic  1  Daniel Eriksson  
   KM  85cc Lic  1  Roger Öberg  
   KM  125-500cc Lic  1  Kim Svensson  
   KM  125-500cc Motion  1  Thomas Andersson  
   KM  Enduro  1  Niclas Lundblad  

 1997
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   KM  50cc Automat  1  Kim Sjöstrand  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Linus Norén  
   KM  65cc  1  Dennis Jensen  
   KM  85cc Olic  1  Emil Rydell  
   KM  85cc Lic  1  Roger Öberg  
   KM  125-500cc Lic  1  Kim Svensson  
   KM  125-500cc Motion  1  Mikael Palmkvist  
   KM  Enduro  1  Lars Nilsson  

 1996
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   SM  MXS  1  Mats Pålsson och Leif Davidsson  
   KM  50cc Automat  1  Linus Norén  
   KM  50cc Vxl PW80  1  Mattias Johansson  
   KM  65cc  1  Sammy Kronwall  
   KM  85cc Olic  1  Roger Öberg  
   KM  85cc Lic  1  Ellinor Rydell  
   KM  125-500cc Lic  1  Kim Svensson  
   KM  125-500cc Motion  1  Johan Andersson  

 1995
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   SM  MXS  1  Mats Pålsson och Leif Davidsson  

 1991
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   SM  MXS  1  Mats Pålsson och Leif Davidsson  

 1989
  Tävling  Klass  Plac  Namn  
   SM  MXS  1  Mats Pålsson och Leif Davidsson