I denna lilla hörna samlar vi klubbens mästare genom åren. Tanken är att alla klubbmästare för de olika klasserna ska finnas med samt i de fall klubbens förare blivit 1:a, 2:a eller 3:a i andra mästerskap, såsom VM, EM, SM, DM, SvemoCup eller motsvarande tävlingar. Givetvis är inte listan komplett - vet du något som saknas - skicka ett mail till webmaster!

Sortera på År    Sortera på Tävling    Sortera på Namn

 Adam Skoog
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2000  KM  50cc Vxl PW80  1  

 Alex Lodnert
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2010  KM  85 cc Olicens  1  

 Alexander Baaring
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2009  KM  85 cc Licens  1  

 Alexander Söderstjärna
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2011  KM  65 cc  1  

 André Persson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2007  KM  125-500 cc Licens  1  
   2005  KM  125-500cc Motion  1  

 André Svensson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2006  KM  125-500cc Motion  1  

 Anton Olsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2007  KM  50 cc Automat  1  

 Bengt Kullander
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2005  KM  Enduro  1  
   2000  KM  Enduro  1  

 Benjamin Schneider
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2007  KM  65 cc  1  

 Benny Rudolfsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2003  KM  125-500cc Lic  1  
   2002  KM  125-500cc Motion  1  

 Billy Görtz
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2011  KM  125-500 cc Licens  1  

 Christopher Karlsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2004  KM  85cc Lic  1  
   2003  KM  85cc Lic  1  
   2002  KM  85cc Olic  1  

 Daniel Eriksson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1998  KM  85cc Olic  1  

 Daniel Karlsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2011  KM  125-500 cc Motion  1  
   2007  KM  Enduro  1  
   2002  KM  85cc Lic  1  

 David Andersson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2008  KM  85 cc Licens  1  
   2002  KM  50cc Automat  1  

 David Madsen
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2009  KM  50 cc växel - PW80  1  

 Dennis Berggren
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1998  KM  50cc Automat  1  

 Dennis Ejdelind
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2006  KM  65cc  1  

 Dennis Jansson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2008  KM  50 cc Automat  1  

 Dennis Jensen
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1997  KM  65cc  1  

 Ellinor Rydell
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1996  KM  85cc Lic  1  

 Elliot Persson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2011  KM  85 cc Olicens  1  

 Emanuel Rosén
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2009  KM  50 cc Automat  1  

 Emil Rydell
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1997  KM  85cc Olic  1  

 Erik Persson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2011  KM  50 cc växel - PW80  1  

 Erik Thomasson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2009  KM  125-500 cc Motion  1  

 Felix Wiktorsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2005  KM  65cc  1  
   2004  KM  65cc  1  

 Filip Everberg
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1999  KM  50cc Automat  1  

 Filip Hultén
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2006  KM  50cc Automat  1  

 Fredrik Pettersson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2006  SM  MX3  3  

 Glenn Andersson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2001  KM  125-500cc Motion  1  
   2000  KM  125-500cc Motion  1  
   1999  KM  125-500cc Motion  1  

 Greger Spångberg
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2008  KM  125-500 cc Motion  1  

 Helsingborgs MCK
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2007  Serien  Div 3  2  
   2006  Lag-SM  Elitserien  2  
   2005  Lag-SM  Elitserien  1  
   2004  Lag-SM  Elitserien  2  

 Jacob Renning
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2010  KM  85 cc Licens  1  
   2007  KM  85cc Olicens  1  
   2006  DM  65cc  1  
   2006  KM  85cc Olic  1  

 Jacob Vaher
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2004  KM  50cc Automat  1  

 Joakim Engkvist
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2001  KM  85cc Lic  1  

 Johan Andersson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2007  KM  125-500 cc Motion  1  
   1996  KM  125-500cc Motion  1  

 Jonas Wing
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2005  SM  MX2  1  

 Jonathan Bengtsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2008  KM  125-500 cc Licens  1  
   2005  KM  85cc Lic  1  
   2004  KM  85cc Olic  1  
   2003  KM  85cc Olic  1  
   2002  KM  65cc  1  
   2001  KM  65cc  1  
   2000  KM  65cc  1  
   1999  KM  65cc  1  

 Kevin Kullzén
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2010  KM  50 cc Automat  1  

 Kim Gren
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2003  KM  125-500cc Motion  1  

 Kim Sjöstrand
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2001  KM  85cc Olic  1  
   1997  KM  50cc Automat  1  

 Kim Svensson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2002  KM  125-500cc Lic  1  
   1999  KM  125-500cc Lic  1  
   1998  KM  125-500cc Lic  1  
   1997  KM  125-500cc Lic  1  
   1996  KM  125-500cc Lic  1  

 Lars Nilsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1999  KM  Enduro  1  
   1997  KM  Enduro  1  

 Linus Norén
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1997  KM  50cc Vxl PW80  1  
   1996  KM  50cc Automat  1  

 Magnus Engström
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2006  KM  Enduro  1  

 Martin Winberg
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2002  KM  50cc Vxl PW80  1  

 Mats Pålsson och Leif Davidsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1996  SM  MXS  1  
   1995  SM  MXS  1  
   1991  SM  MXS  1  
   1989  SM  MXS  1  

 Mattias Johansson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1999  KM  85cc Olic  1  
   1996  KM  50cc Vxl PW80  1  

 Max Nordkil
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2009  KM  125-500 cc Licens  1  

 Max Waller
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2001  KM  50cc Vxl PW80  1  

 Maximus Lindh
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2011  KM  50 cc Automat  1  

 Mikael Palmkvist
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1997  KM  125-500cc Motion  1  

 Nicklas Henfalk
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2008  KM  65 cc  1  

 Nicky Frisk
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2009  KM  85 cc Olicens  1  

 Niclas Lundblad
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2003  KM  Enduro  1  
   2002  KM  Enduro  1  
   2001  KM  Enduro  1  
   1998  KM  Enduro  1  

 Niklas Juhlin
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2011  KM  85 cc Licens  1  

 Nils Olsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1999  KM  50cc Vxl PW80  1  

 Nils Svensson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2001  KM  125-500cc Lic  1  

 Oliver Johansson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2010  KM  65 cc  1  
   2009  KM  65 cc  1  

 Oliver Linden
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2003  KM  50cc Automat  1  

 Oscar Rosenqvist
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2000  KM  50cc Automat  1  

 Oskar Wiberg
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2001  KM  50cc Automat  1  

 Patrik Heiderup
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2010  KM  125-500 cc Motion  1  

 Patrik Olsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2004  SM  MX3  2  

 Peter Nordqvist
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2000  KM  85cc Olic  1  

 Philip Sjöstrand
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1998  KM  65cc  1  

 Pär Wetterberg
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2007  DM  MX1-3 Elit  1  
   2006  DM  MX1-3 Senior  3  
   2005  KM  125-500cc Lic  1  
   2004  KM  125-500cc Lic  1  

 Rasmus Wiberg
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2005  KM  85cc Olic  1  
   2003  KM  65cc  1  

 Robin Lingemo
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1998  KM  50cc Vxl PW80  1  

 Roger Öberg
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2006  KM  125-500cc Lic  1  
   2000  KM  125-500cc Lic  1  
   1999  KM  85cc Lic  1  
   1998  KM  85cc Lic  1  
   1997  KM  85cc Lic  1  
   1996  KM  85cc Olic  1  

 Rossie Görtz
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2003  KM  50cc Vxl PW80  1  

 Sammy Kronwall
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2000  KM  85cc Lic  1  
   1996  KM  65cc  1  

 Simon Paradis
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2004  KM  50cc Vxl PW80  1  

 Teddy Gustafsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2010  KM  125-500 cc Licens  1  

 Thomas Andersson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   1998  KM  125-500cc Motion  1  

 Tobias Bäcklund
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2008  KM  85 cc Olicens  1  

 Tommy Nilsson
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2004  KM  125-500cc Motion  1  

 William Aimqvist
  År  Tävling  Klass  Plac  
   2010  KM  50 cc växel - PW80  1